Realizowane projekty

ABAStroke spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. Innowacyjny wyrób medyczny klasy IIa do rehabilitacji kognitywnej dla pacjentów po udarze, który będzie mógł być refundowany na przynajmniej jednym rynku europejskim w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 1. Fundusze europejskie dla badań i rozwoju oraz przedsiębiorczości, Działanie 1.2 Bony na innowacje dla MŚP, typ projektu A. Bony na innowacje dla MŚP, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Celem projektu jest stworzenie innowacyjnego wyrobu medycznego klasy IIa do rehabilitacji kognitywnej dla pacjentów po udarze, który będzie mógł być refundowany na przynajmniej jednym rynku europejskim.

Projekt został podzielony na dwa etapy:

  1. Przeprowadzenie zaawansowanych analiz obrazów MRI pacjentów po udarze, korzystających z aplikacji ABAStroke oraz ich porównaniu z grupą kontrolną. Celem tych analiz jest zidentyfikowanie zmian strukturalnych i funkcjonalnych w mózgu, które korelują z postępami w rehabilitacji kognitywnej. Dzięki temu będzie możliwe lepsze poznanie mechanizmów rehabilitacji i określenie czynników, które mają największy wpływ na poprawę funkcji poznawczych u pacjentów po udarze.
  2. Przeprowadzenie kompleksowych procesów certyfikacji jakości oraz certyfikacji jako produkt medyczny klasy IIa. Potwierdzi ona, że stworzona technologia spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa i skuteczności, ale przede wszystkim jest konieczna, aby innowacyjny produkt mógł trafić na rynek jako wyrób medyczny, a także być refundowany przez płatników dla pacjentów po udarze.

Wartość projektu: 352 204,08 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 243 393,06 zł

Belka Projekty

ABAStroke spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt. "ABAStroke - personalizowana mobilna rehabilitacja poudarowych deficytów poznawczych" w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014- 2020 działanie 1.1 Poddziałanie 1.1.1 w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju "Szybka Ścieżka"

Celem projektu jest opracowanie innowacyjnego rozwiązania, którym będzie technologia oparta na AI dedykowana rehabilitacji funkcji poznawczych osób po udarze.

Dofinansowanie projektu z UE: 4 593 946,80 zł

Belka POIR